Tutaj znajdziesz informacje z wydarzeń roku 2020.

wtorek, 29 września 2020

Wyjazd na grzyby - Leśna 2020

Brzezinka godzina 5.00
26.IX.2020

"Odprawa ".
Krótkie powitanie, przez kolegę Malickiego Zbyszka. Instruktaż poruszania się po lesie i ewentualny kontakt w przypadku zagubienia się .....możemy być teraz pewni, że procedury zostały spełnione - każdy uczestnik wie co ma robić i na co może liczyć w przypadku kłopotów! Sprawdzenie obecności
...... ruszamy w drogę. Nasz luksusowy autokar zabiera nas do Leśnej. To mała miejscowość na skraju pięknych lasów z których ta okolica słynie. Miejsce nam bardzo dobrze znane z kilku poprzednich wyjazdów.
Kolega Malicki Zbyszek: szef wyprawy - oczywiście w asyście członków Zarządu Stowarzyszenia. To praca zespołowa. Teraz przed nami 2 godziny jazdy.
Czas w którym przyszło nam obcować jest niepokojący. Ciąży nad nami widmo zarazy z która walczymy od kilku miesięcy. Na pewno odbiło się to na frekwencji.Nie chcę dłużej się rozwodzić nad zagrożeniami stąd płynącymi. Faktem jest, że wycieczka do Leśnej doszła do skutku. Poniżej krótki reportaż ............

Z za okna autokaru ukazuje się cel naszej podróży: parking leśny w Leśnej.

Wieś Leśna to wieś leżąca w gminie Olesno. Należy do województwa opolskiego, powiatu oleskiego.
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/wies_Lesna_opolskie
Wieś Leśna to wieś leżąca w gminie Olesno. Należy do województwa opolskiego, powiatu oleskiego.
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/wies_Lesna_opolskie

W lesie tak pięknie! Trochę prześwitującego słońca między chmurami sprawia, że las staje się bardziej kolorowy, szczególnie teraz. Bo przecież jest jesień! Czasami trzeba się samemu zatrzymać, aby zauważyć, że czas strasznie szybko biegnie. Nawet się nie spostrzeżemy, jak niedługo spadnie "pierwszy" śnieg".
Teraz czas na grzybobranie!

Spacer w takich urokliwych miejscach ma swój walor. Zastanawiałem się przez chwilę, że pracując na dole kopalni straciłem tyle piękna, tyle wrażeń, które na co dzień są doznawane przez pana leśniczego. Można tylko pozazdrościć. Proste pytanie - czy polskie lasy nie są piękne?

Pieczenie kiełbasek na ognisku.

Po długim spacerze po lesie, pieczona kiełbaska smakuje, jak prawdziwy rarytas. Na zdjęciach poniżej - uczestnicy dzisiejszej wycieczki.

Dogasające ognisko - sygnałem powrotu do domów.  Jeszcze ostatnie rozmowy i czas biegnący nie ubłagalnie narzuca swoją wolę. Wracamy do domu z bagażem pełnym wrażeń - gdzie był czas na chwilę refleksji. Czas na odpoczynek od codziennych obowiązków domowych.

wtorek, 12 maja 2020

Co dalej......

Odwołane imprezy stowarzyszeniowe. Odwołane, lub przełożone wycieczki - to dzisiaj "rzecz normalna". Życie stowarzyszeniowe ...zamarło.
Nikt nie jest w stanie określić, kiedy to się skończy?
Na zdjęciu:
Poczet Sztandarowy Stowarzyszenia Górników w Brzezince, podczas uroczystej Mszy Świętej z okazji
Święta Strażaka!
Przypominam, że ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince, łączą nas dobre relacje. Uznaniu tego - wystawienie naszego Pocztu Sztandarowego!

Powiem szczerze: obowiązkowe maski na twarz, zachowanie odstępu - widok napawający trwogą!


Trudno, jest wyrokować, co będzie się działo jutro, pojutrze? Koncert wiedeński został przeniesiony
na dzień........
12 lutego 2021! To, nie pomyłka z mojej strony. Tak na dziś - to wygląda!
Planowana wycieczka w Bieszczady - to dzień: 12-13. 09.2020?

 

sobota, 21 marca 2020

Dzień kobiet - Brzezinka 2020

                                                      Życzenia dla naszych Pań


Z okazji Waszego Święta;  życzymy Wam Drogie    Panie;     wszystkiego najlepszego,

zawsze uśmiechu na twarzy, zawsze zdrowia, zawsze cierpliwości
  dla nas mężczyzn,

 zawsze zrozumienia dla naszych wad, zawsze bycia cząstką wydarzeń   stowarzyszeniowych.

Drogie Panie, dziękujemy Wam, że czynicie świat piękniejszym i lepszym.
Życzymy Wam spełnienia najskrytszych marzeń - nawet tych o których dopiero..... zamarzycie.
Te piękne róże, to namiastka naszej wdzięczności dla Was.
                                                                             
                                                                             Zarząd Stowarzyszenia Górników w Brzezince


Zanim, panie pojawiły się na w Biurze Stowarzyszenia: koledzy z Zarządu starali się jak mogli, by to miłe spotkanie zapoczątkowane, już
w roku 2013 - wypadło okazale! Jest, to tradycyjne spotkanie w naszym kalendarzu stowarzyszeniowym!

Krótkie powitanie przez Przewodniczącego Stanisława Bartulę i można w miłej atmosferze spędzić dzisiejszy wieczór!



Każda z Pań, została obdarowana piękną różą. Miły akcent spotkania.

Krótka migawka z dzisiejszego spotkania - Brzezinka 2020!
.................................................................................................................................................

 W moich relacjach przypominam często migawki ze spotkań, już odbytych. Tak, jest i tym razem. Dokładam rok kalendarzowy. Można, to nazwać powrotem do lat już przeszłych -  niektórzy zwą to historią?
Przypomnienie spotkań z lat ubiegłych - jest miłe. Przypomina nam chwile sprzed laty, które w naszej pamięci....uciekają w mrok niepamięci. Wydaje się nam nie raz, że tych chwil nie było, a one zaczynają się nam na nowo pojawiać.

Rok 2013 {pierwsze nasze spotkanie}


Rok 2014

Rok 2015

                                                        Rok 2016                                                       

Rok 2017









Były kwiaty, były życzenia, Był poczęstunek i jeszcze coś, co potrafi rozgrzać nie tylko atmosferę panującą na sali.  Piękne panie w eleganckich kreacjach,  podkreślają, że panowie "muszą  ubrać garnitury", by nie odstawać poziomem,
od narzuconej konwencji   spotkania.

Rok 2018









Rok 2019





Do zobaczenia.

Rok 2021
Przypominam, że każde{ruchome} zdjęcie można powiększyć - kliknij na niego!


Każda z Pań, została obdarowana piękną różą. Miły akcent spotkania.

 

 

Krótka migawka z dzisiejszego spotkania - Brzezinka 2020!

wtorek, 3 marca 2020

Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia za rok 2019 - Brzezinka


        Piątek 28 luty 2020
.....................................................
            Na wstępie: 

Relacji z imprez, czy wydarzeń stowarzyszeniowych, do których przez lata prowadzenia strony internetowej, Was przyzwyczaiłem - nie będzie. Nie będziemy mówić o procedurach, powołanych komisjach, raportu o stanie finansów Stowarzyszenia. Będzie inaczej.
Postanowiłem zamiast tego przekazać własne widzenie sytuacji i zdarzeń z pozycji członka Stowarzyszenia na kanwie odbytego Zebrania Sprawozdawczego. Nie tego z pozycji szumnie brzmiącego w tytule "Redaktora strony internetowej".
Takiego "szeregowego" {przepraszam za określenie} członka Stowarzyszenia, który przychodzi na Zebranie; nikt o nic go nie pyta, posiedzi, posłucha - co inni mówią, zagłosuje za Uchwałą... i idzie do domu pełen niespełnionych nadziei. Czasem cichaczem da wyraz aprobaty, lub negacji. Takiego właśnie widzę siebie na Zebraniu. Czekam na rozwój wydarzeń - niech inni decydują, a ja podniosę rękę tam, gdzie większość. Bezpieczne zachowanie. Podpiszę obecność i........
........................................................................................................................................................................
 A, przecież powinienem mieć swoją wizję, z którą może się nie zgadzać twój oponent, który..... i tu proszę zwrócić uwagę: jest zarazem twoim dobrym kolegą, koleżanką, ze Stowarzyszenia. Czy to  powód, do tego: że mamy się nie lubić? Nie! - Trzeba, co prawda unikać wszystkiego, co prowokuje konfliktowe zachowania.
Ale, trzeba szanować prawo partnera do posiadania własnych.
To, co odpowiada Tobie, niekoniecznie pasuje Twojemu koledze, koleżance, ze Stowarzyszenia, bo o tym tu będzie mowa. I, to jest zdrowa sytuacja.

Jeden w pełni utożsamia  się z tym co robi Zarząd Stowarzyszenia - inny widziałby to inaczej. W luźnych rozmowach mamy pomysły - tryskamy energią - później zapał mija..... przeczekamy czas Zebrania - wracamy do domu z bagażem niedomówień.
Polaryzację poglądów dało się wyczuć na sali obrad dzisiejszego spotkania. Dwa  odmienne zdania na tą samą kwestię!
Dlatego - nie chcę się tutaj wypowiadać w sposób, który narzucałby innym mój punk widzenia, chociaż
w niektórych przypadkach czytający może odnieść takie wrażenie? Nie da się pogodzić moich emocjonalnych zachowań - ze zdrowym rozsądkiem, jaki nakazuje mi rola prowadzącego stronę internetową, a zarazem członka Stowarzyszenia. Powtarzam się. Tego, nie da się pogodzić......
Dzisiaj nie będę używał  personaliów osób, które brały udział w dyskusji. Jest to nasza wewnętrzna sprawa stowarzyszeniowa. Skupiam się tylko na na moich wrażeniach, jakie wyniosłem ze Zebrania, a to jest dozwolone.
 Omawiać będę poprzez
własny komentarz - moje  postrzeganie tego co działo się na Zebraniu. Nie mylić
oceną! Takiej się nie podejmuję!
Każdy członek Stowarzyszenia, jak już wcześniej wspomniałem ma swoje ugruntowane poglądy. Inaczej pewne zachowania widzi, lub chce widzieć. Powie, ktoś paradoks? Powoli.  Dojdziemy do sedna sprawy........
Powiem, tak: Zebranie Sprawozdawcze za okres 2019 - nie było nudne. Wymieniano poglądy i nie bawiono się "wersal".
Nie  wiem, czy jest to dobre określenie - ale ten wyraz dość, często występuje z okazji, gdy chce się określić atmosferę prezentowanych poglądów w dyskusji.
Może inaczej: "walono prosto z mostu"? Już dawno nie było tak licznych spięć na argumenty, a, takich nie brakowało na dzisiejszym Zebraniu. W grę wchodziły emocjonalne wystąpienia kolegów, poparte aplauzem z sali uczestników, lub pominięte ciszą, w zależności od przedstawianych w danej chwili wywodów. {Nieobecni dużo stracili - mam na myśli frekwencję na dzisiejszym  Zebraniu}.
Tu, na chwilę się zatrzymamy. Wrócimy do konkretów, po przedstawieniu głównych przedstawicieli dzisiejszych wydarzeń.
                                                           

Rozgadałem się .............
Obecnych na sali członków Stowarzyszenia powitał - kolega Przewodniczący Stowarzyszenia Stanisław Bartula - na zdjęciu powyżej. {Wymieniam tylko jedno nazwisko, jak obiecałem. Osoba publiczna}
Omówił  dokonania Zarządu za miniony rok 2019. Jak, to w jego zwyczaju; krótko, rzeczowo, bez fajerwerków.
Skupił się na dokonaniach Zarządu  Stowarzyszenia za okres 12 miesięcy roku 2019. Przedstawił to, co miał do przedstawienia................i wszystko byłoby pięknie, ale według mnie... do wyobraźni uczestników Zebrania {ja się do tego zaliczam} i nieobecnych członków Stowarzyszenia - trzeba dotrzeć w sposób jeszcze bardziej wyrazisty i zdecydowany.

Suchy tekst przeczytany z kartki nie odda ogromu pracy wykonanych przez ludzi z Zarządu Stowarzyszenia
i samego Przewodniczącego na przestrzeni roku 2019! Obecni na sali oczekują czegoś więcej.
Całej tej otoczki, związanej z przygotowaniem imprez stowarzyszeniowych. Potrzebne są również detale.
 Chwalić ludzi z którymi się współpracuje - pokazać ich zaangażowanie - wymienić po imieniu, to jest miłe
i pobudza do dalszego działania - oni nie mogą być bezimienni! Trzeba, a nawet jest, obowiązek Przewodniczącego - nie być skromnym. Taki przekaz ma iść w świat.
Jest dawna zasada: chwal siebie, bo inni tego za ciebie nie zrobią!
Zebranie Stowarzyszenia, jest okazją do tego, by mówić  o tym... nawet z pewną przesadą! Narzucać swoją wolę na Zebraniu - nie zostawić ewentualnym oponentom wolnego pola. Zabrać im argumenty, oczywiście
w granicach rozsądku. Zabrać im pewność siebie. Narzucić im swoją wizję. Być obecnym nie tylko fizycznie, ale"grać" atmosferą na sali, nie dać się  zepchnąć do defensywy, nie wdawać się w puste dyskusje, jak to miało miejsce......które zabierają cenny czas, a później nie ma czasu na wypromowanie w należyty sposób planowanej wycieczki
w Bieszczady.
Co prawda taka informacja zostanie przedstawiona, ale była ona w natłoku wcześniejszej pustej, długiej dyskusji{wymiany przeciwstawnych poglądów} niezauważalna!

{To moja uwaga, a nie ocena. Pytanie, czy to nie jest - to samo?}
Przedstawić plan Stowarzyszenia na przyszłość, lub przynajmniej spróbować o tym mówić.
Odnieść się do pytań, które padają: dlaczego tak mało członków Stowarzyszenia jest aktywnych w życiu stowarzyszeniowym?
Dlaczego nie możemy planować imprez....  zainteresowania brak? To powinno według mnie być postawione - jako jedno z pytań; - jak zauważył to, przecież jeden z moich kolegów w swoim wystąpieniu na które nie dostał........ odpowiedzi!
Kolega poruszał jeszcze wiele innych istotnych spraw - ale już bez przekonania - w pewnym momencie sam  zrezygnował - bo jego spostrzeżenia, trafiały w pustkę. - Byliśmy "wypaleni"
 dyskusją na temat przypadającego jubileuszu Stowarzyszenia. Dyskusji na ten temat w takiej formie być nie powinno. A, podjęta Uchwała w tej sprawie - kuriozum!
...............................................................................................................................................................................
Pokażę kawał dobrej roboty - Zarządu Stowarzyszenia, bo o niej wspomniałem .......
Za nim to uczynię:  przypominam po raz wtóry, bo niektórzy już o tym zapomnieli:
że na czele Zarządu Stowarzyszenia rok temu stanął człowiek - gdy głosowaliśmy nad rozwiązaniem Stowarzyszenia. Nikt nie miał pomysłu jak, wyjść z tego marazmu. Odnosiło się wrażenie, że ratunku dla Stowarzyszenia nie ma!
To On uratował Stowarzyszenie w chwili, gdy poprzednie władze Stowarzyszenia - nie widziały ratunku nad dalszym bytem Stowarzyszenia! Wtedy nie było silnych, którzy by temu podołali.
Był ostatnią osobą, która nie zwątpiła - gdy podpisywaliśmy pakt  o kapitulacji!
Dlaczego o tym wspomniałem? Bo wiem - ile Mu zawdzięczamy! Trzeba zachować trochę umiaru, gdy mamy wątpliwości co do decyzji z którymi się nie zgadzamy. Nie może być tak: że raz Zarząd jest dobry, innym razem - nie. Trzeba patrzeć na całe dokonania za rok 2019 i z tego rozliczać! Patrzeć globalnie!
Mamy wielkim wysiłkiem prowadzoną stronę internetową, na której powinny ukazywać się dokonania Zarządu Stowarzyszenia. Koledzy chcą więcej informacji o pracach i zamierzeniach Zarządu: to trzeba im to przekazać. Poruszać {mówić} o problemach - nie tylko -  sukcesach.  Sukcesami się łatwo chwalić! Chcą wiedzieć dlaczego tak drogo kalkuluje się imprezy. Dlaczego...i odpowiedź powinna być przekazana. Bez niedomówień w rozmowach
z kolegami.
Jak nie ma pełnej informacji - to później słyszymy: za poprzedników było taniej! Wytłumaczyć, dać przykład kalkulacji, dać dowody i bronić swoich racji.
Ja skupiam się na relacjonowaniu imprez stowarzyszeniowych. Robię kilka zdjęć i na ich bazie "coś tam komentuję", od poważnych spraw jest Zarząd Stowarzyszenia. Ja nie mogę się, dać  wciągać w tak poważne dyskusje - chociaż robię wyjątek!
Inaczej szkoda stowarzyszeniowych  pieniędzy na opłacanie hostingu, domeny i mojego czasu za który nie biorę wynagrodzenia. Utrzymanie strony internetowej to wielka sprawa  i... dopowiem nieskromnie:
rzadko, się spotyka działające Stowarzyszenie, które ma własną stronę internetową. Trzeba korzystać z możliwości dyskusji, poprzez poruszane informacje na stronie internetowej. Nie bać się tematów, które, tu będą poruszane!

Apel do Zarządu Stowarzyszenia: to co robicie trzeba lepiej "sprzedać". Robicie dobrą robotę, a nie wszyscy są przekonani, że tak jest! Trzeba się nauczyć samego siebie chwalić. Pokazać dokonania i nie bać się porównania z poprzednikami, bo odnoszę wrażenie, że duch dokonań poprzedników krąży nad decyzjami przez Was podejmowanymi? Są nowe czasy, nowe uwarunkowania i nowa droga do przebycia!
Gdy zaczynam wymieniać listę imprez stowarzyszeniowych
w roku 2019 - wygląda to  imponująco! By nie być gołosłownym przypomnę w telegraficznym skrócie:
Nr.1
Brzezinka
Zabawa karnawałowa w dniu 16 stycznia 2019.

Bawiono się pięknie - do wczesnych godzin rannych.

Nr.2

Zebranie Sprawozdawcze za okres 2018 roku

Skupił się na dokonaniach Zarządu  Stowarzyszenia za okres 10 miesięcy - przypominam, że
" Nowe  Władze  Stowarzyszenia" - działają, od kwietnia ubiegłego roku. Wspomniał,{Przewodniczący} już o zorganizowanej  wycieczce do Wisły, spotkaniu na Pławach, obchodach barbórkowych   2018
..................................................................................................................................................
Nr.3
Migawki z wycieczki do Zakopanego
Cały Zarząd Stowarzyszenia bierze czynny udział  w wycieczce. Pod uważnym gospodarskim spojrzeniem  - nie ma prawa na przykre niespodzianki.  Wszystko działa, jak w przysłowiowym zegarku.

Tak opisywałem to wydarzenie.

............................................................................................................................................................................
Nr.4
 Koledzy z Zarządu Stowarzyszenia Górników {Dzień kobiet}.
w Brzezince przygotowali przyjęcie. Jak wypadli? Panie ocenią!
Dzisiaj - po raz pierwszy pod przewodnictwem "Nowego" Przewodniczącego Stanisława Bartuli.
Starali się bardzo. Ambitnie postanowili wszystko sami przygotować, efekty...widoczne. Pięknie wypadło!



Dzień Kobiet
8 marca
2019
Brzezinka

...................................................................................................................................................................
Nr.5
Składaniu kwiatów pod tablicami  upamiętniającymi wysiedlenia w czasach okupacji niemieckiej miejscowej   ludności okolicznych wsi wokół Oświęcimia.
W imieniu Stowarzyszenia Górników w Brzezince
......................................................................................................................................................................

Nr.6
Wycieczka na grzyby do miejscowości Leśna.

Wyjazd na grzyby.
Od pewnego czasu wspólne zdjęcie jest podstawą relacji z każdej wycieczki!

Nr.7 
Pławy 2019  - Prażone      

Trudno mi  jest  wychwycić coś nowego. Co roku przychodzimy - tu....znając warunki, z  jakimi przyjdzie  nam się zmierzyć.  Otoczenie naszego spotkania nie zmienia się od lat. Scenariusz wydarzeń ...również. Nic nie zmieniamy, bo to dobrze funkcjonuje. Do takich zachowań przyzwyczailiśmy się przez lata naszej tu bytności.
Tak zawsze rozpoczynam relację ze spotkań na Pławach.

I, to się potwierdza za każdym razem
..................................................................................................................................................................................

Nr.8
Karczma piwna - Brzezinka 2019

Finał roku.



Górnicy na sali Remizy

Straży Pożarnej
w Brzezince





Stanowią siedmioosobowy zespół ludzi, na którym teraz spoczywa ciężar prowadzenia spraw stowarzyszeniowych.

Zdzisław Gut

piątek, 7 lutego 2020

Zabawa karnawałowa - Brzezinka 2020

 

Witam. Rok 2020 zaczynamy: Zabawą karnawałową. Tak witamy każdy kolejny rok.
W dniu 1.II.2020 {Sobota}
Zarząd Stowarzyszenia Górników w Brzezince zorganizował piękną niezapomniana imprezę!




Pozwoliłem sobie przestawić chronologię wydarzeń z dzisiejszej imprezy stowarzyszeniowej...


Bawiono się pięknie!



Przypominam, że każde zdjęcie można powiększyć - klikając na niego. Powrót do głównego menu - krzyżyk po prawej  stronie.
Ale już wracam na właściwą drogę - przywołując się do porządku!


Zaczynamy! Tak, jak powinno być.. od początku.

Powitanie Szanownych Uczestników dzisiejszej Zabawy karnawałowej.
Kolega
Zbigniew Malicki, pod nieobecność Przewodniczącego Stowarzyszenia {którego serdecznie pozdrawiamy} - pełni rolę gospodarza dzisiejszej uroczystości. Robi to w znakomitym stylu!
W tle Zespół "Proxima", z szefem Bogusławem Lejnertem, w pełnej gotowości, by grać, śpiewać, bawić.
Krótka formuła powitania. Przekazanie wiadomości na temat przyszłego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2019. 
Wzmianka, o planowanej wycieczce w Bieszczady i zabawy czas zacząć!
Prowadzący życzy dobrej zabawy i.............

Dzisiejsza relacja z Zabawy Karnawałowej jest  "okrojona" w przekaz zdjęciowy.
Na sali przebywają osoby spoza Stowarzyszenia i chcę zachować ich  prywatność. Mimo, że z nazwy jest to "nasza zabawa", lecz duża grupa osób spoza Stowarzyszenia wymusza na mnie takie zachowania.
Staram się pokazać tylko te osoby - które znam - które od lat są związane ze Stowarzyszeniem!

Zresztą,  ja też jestem uczestnikiem zabawy, a przekaz na stronie traktuję - jako formę zabawy,
a nie służbowe zalecenia starając się oddać tylko to.... co uznaję za konieczne.
Tyle krótkiego wprowadzenia.
Wśród dzisiejszych gości jest para małżeńska, której udało się przetrwać ze sobą  pełne 45 lat
szczęśliwego pożycia małżeńskiego!
Były życzenia, były kwiaty, był szampan, było odśpiewany na stojąco okolicznościowe "Sto lat" .
Państwo Danuta i Andrzej Ryszka.

45 lat przeżyć razem to nie lada sztuka.
W imieniu koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia Górników - mam zaszczyt przekazać:
abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.
Zarząd Stowarzyszenia Górników w Brzezince .

Rzut oka na roztańczoną i rozśpiewaną salę Remizy Strażackiej w Brzezince.












Dwaj wodzireje; Bogdan i Zbyszek. Na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za odpowiednią atmosferę zabawy.

Tak bawiliśmy się w pierwszą sobotę lutego 2020.

Też nie próżnowałem - co zdarzało mi się poprzednio!

Na parkiecie gwar, zabawa - ale bez pomocy tych pań nie byłoby zabawy! Zaglądamy na zaplecze wydarzeń dzisiejszej nocy. Praca wre" pełną parą".

Gdyby nie te Panie - to takich obrazów jak poniżej, nigdy byśmy na stołach nie oglądali!
To mój kącik kulinarny. zawsze pokazuję czym organizator nas karmi!
Jak sami widzicie dania typowo dietetyczne, ubogie w kalorie - smaczne! A, na stolikach "zimna płyta"
z wykwintnymi kanapkami
i różnymi smakowitymi dodatkami, które po raz pierwszy widziałem na oczy!
Przechodząc do Pań na zdjęciu. {Dopowiem, że to nie wszystkie panie, które udało mi się uchwycić
w kadrze} w tym dniu.
Kto to wszystko
poda, umyje talerze. Zaparzy kawę , herbatę. Te Panie poświęcają swój czas, by uczestnicy czuli odpowiedni komfort zabawy. Pracują bezinteresownie.

"Przebarwiam" niektóre sytuację, ale chcę pokazać zawsze cały logistyczny cykl, każdej imprezy.
Od początku planowania - poprzez finał na parkiecie.
Do przeprowadzenia takiej dużej imprezy potrzebny jest zespół ludzi. Co kryje się pod tą nazwą.
Praca całego Zarządu Stowarzyszenia i osób pomagających w różnych niezbędnych pracach.
 Trzeba przygotować, zadbać o porządek na sali, trzeba salę oddać w takim porządku - jaki ją otrzymałeś!

Po co to mówię?
Wysiłek organizacyjny koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia nie przekłada się na odpowiednie zainteresowanie imprezą. Imprezami.
Przypominam, że w maju 2019 roku odwołaliśmy imprezę na Pławach. Mógłbym wymieniać jeszcze - ale to nie jest miejsce na tego typu dywagacje.
Powód: brak chętnych!
Gdyby tylko sporadycznie organizator borykał się zapewnieniem frekwencji - można to by uznać za przypadek.
Od kilku lat nie możemy być pewni; czy organizowana impreza dojdzie
do skutku, i zaczynają się kłopoty. To już jest sygnał z pojawiającym się pytaniem w tle.

Czy warto poświęcić zaangażowanie tylu osób, by garstka naszych członków biorących udział w imprezie musiała być posiłkowana osobami spoza Stowarzyszenia...... by impreza się odbyła?
Jest to z jedno z pytań;  jakie powinny pojawić na zbliżającym Zebraniu Stowarzyszenia.
Proszę nie pomyśleć, że się wymądrzam, ale są granice, których organizatorzy na przyszłość nie przekroczą. Musimy się zdecydować: co chcemy robić?

 

Wracamy na salę, gdzie trwają rozmowy przy stolikach, gdzie można "odpocząć od kłopotów dnia codziennego".


Jeszcze kilka migawek z sali. Fajna atmosfera, rodzinna atmosfera.







Tym akcentem kończę relację z Zabawy karnawałowej - Brzezinka 2020.
Do zobaczenia.